Biz Kimiz?

Ülkemizin temel gıda güvenliği sorunları başta olmak üzere gıda alanındaki sorunlardan ve etkilediği diğer alanlar dolayısıyla verdiği zararlardan rahatsızlık duyan dört arkadaş tarafından oluşturulmuştur. fábricatoday’in kuruluş amacı bu alandaki sorunları net bir şekilde ortaya koyup, bilimin ışığında tartışarak çözümler üretmektir. fábricatoday; gıda alanında ülkemizin hep daha ileriye nasıl taşınabileceği, sorunların, aksayan yönlerin nasıl giderileceği ve gıda politikalarının nasıl iyileştirilebileceği hakkında çözümler üretme ve bu çözümleri gerçeğe dönüştürme hedefi ile çalışmaktadır
Melis ALTAN
Çukurova Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü mezunudur. Multidisipliner bir bölüm olan Gıda Mühendisliği Bölümü’nü ilgi ve sevgiyle benimsemiş, mesleki gelişimini sağlayabileceği etkinlik, konferans ve oluşumları ilgiyle takip eden, gündemin ortak sorunlarının temel çözümlerinin toplum tarafından benimsenerek ve gerekli doğru bilgiyi topluma sempati kazanarak ulaştırabilmeyi gerek kişisel gerek ekip çalışması dahilinde hedefleyen bir bireydir.

E-Posta: melis.altan@fabricatoday.orgGürcü Aybige ÇAKMAK
Şu an Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda da doktora eğitimini sürdürmektedir. Lisans ve yüksek lisansını Ankara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Akademik kariyer hedeflemektedir.

E-Posta: aybige.cakmak@fabricatoday.orgGizem ŞAHİN
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans öğrencisidir. 2017-2019 yılları arasında TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Selçuk Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği’nde Temsil Kurulu Başkanı, 2019 yılında Selçuk Üniversitesi Bilinçli Gıda Tüketimi Topluluğu Başkanı olarak görev almıştır.

E-Posta: gizem.sahin@fabricatoday.orgMete YOLAŞ
İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini sürdürmektedir. Aralık 2012’den itibaren Mayıs 2019’a kadar TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İAÜ Öğrenci Temsilciliği’nde Temsil Kurulu Başkanı olarak, Mayıs 2013’den itibaren Eylül 2015’e kadar İAÜ Gıda Mühendisliği Kulübü’nde sırasıyla Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak, Nisan 2015’de düzenlenen Gıda Mühendisliği 6. Öğrenci Kongresi’nde Düzenleme Kurulu Başkanı olarak görev almıştır.

E-Posta: mete.yolas@fabricatoday.orgFiruze DURUKAN
Yeditepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü mezunudur. Bölümünü severek ve ilgiyle okudu. Kariyerine özel bir gıda kontrol laboratuvarında gıda analizleri ve laboratuvar kalite yönetim sistemi üzerine çalışarak başladı. Ürün geliştirme alanına ilgi duyduğu için bu alanda faaliyet gösteren çok uluslu bir gıda üreticisine geçiş yaptı. 2017’den bu yana çeşitli gıda ve içecek ürün grupları için reçete/formülasyon geliştirme, iyileştirme, son ürün aplikasyonu, analizleri, endüstriyel üretime adaptasyonu, duyusal değerlendirmeleri üzerine çalışmaktadır.

E-Posta: firuze.durukan@fabricatoday.orgBihter ÇİFTÇİ
Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü mezunudur. Stajlarını iki farklı özel firmada Kalite Güvence birimlerinde gerçekleştirmiştir. Proje bazlı bu stajlarını pek çok yetkinlik ve bakış açısı kazanarak tamamlamıştır. Bölümünü özel bir merakla okumuş ve güncel gelişmeleri ilgiyle takip etmektedir.

E-Posta: bihter.ciftci@fabricatoday.org